Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli?

Mobilya evlerin ve ofislerin tamamlayıcısı olma durumundadır. Mobilya almaya karar verdikten sonra ev fertlerinin zevk ve ihtiyaç göz önünde bulundurularak en avantajlı mobilya modelleri belirlenmelidir. Peki, mobilya alınırken nelere dikkat edilmeli? Eğer ihtiyaçlar ön planda tutulup zevkler önemsenmez ise sonuç maalesef kötü olacaktır ve ileride yeniden mobilya almak ihtiyacına gireceksiniz sonuçta zevkler de bir ihtiyaca dönüşmüş olacağını göreceksiniz. Bu yüzden ihtiyaç ve zevkler mutlaka iyi belirlenmelidir. Bu hallolduktan sonra mobilya alırken nelere dikkat edilmelidir onlardan bahsedelim.

İnsanlar her zaman mobilya almıyor ve bu konu da tecrübe sahibi değiller. Misafirliğe gittiğinizde bir mobilyasını beğendiğinizde, güzel ama kullanışsız yanıtı işitirsiniz. Eve uygun alınmamış, vaktinden çok önce yıpranmış rahatı bozulmuş, temizliği zor, psikoloji bozan renk cümbüşüne sahip ve nitelik olarak yetersiz mobilyalar sizin baş belanız olmaması için alırken çok dikkatli olmalısınız.

En çok dikkat etmeniz gereken konuyu bir örnekle ele alarak başlayalım; Nmobiya’dan  bir koltuk modeli seçtiniz diyelim oda Viyole Koltuk Takımı olsun. Viyole Koltuk Takımı üretim aşamasına kullanılabilir olması, modaya uygun olması, rahatlığı ve birçok konuda değerlendirip ortak payda da üretimine karar verilmiştir. Bu karar aşamalarından tam puanla geçmiş olması Viyole Koltuk Takımı’nın sizin evinize uygun olması anlamına gelmez.
Bunun birçok sebebi olabilir; Viyole Koltuk Takımı geniş veya dar bir salona yakışır bir şekilde tasarlanmıştır, klasik bir ev modeline veya modern bir ev tarzına göre görsele sahiptir, Viyole Koltuk Takımı’nın temizliği daha rahat olması için koltuğun alt kısmı zeminden yüksek veya alçak düşünülmüştür. Sonuç olarak Viyole Koltuk Takımı’nı örnek vermemizin sebebi her eve koşuluna uyumlu şekilde üretilmiştir. Bu takımı duvara dayanmış şekilde kullansanız dahi altının temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. Viyole Koltuk Takımı bu özelliğe sahip olmasaydı altı çok alçak olsaydı ve sizin salonunuz dar olsaydı ne yapacaktınız?. Beğenmiş olmanıza rağmen ilk temizlikte bu takımdan soğuya bilirdiniz.

Mobilya alırken size yardımcı olmayı bekleyen Nmobiya personellerinin sizin aramamınızı beklediğini unutmayın. Hepinize iyi günler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir