Online Mobilya Mağazasının Avantajları Nelerdir?

Gelişmeler geçtiğimiz yüzyıldan bu yana devam eden, sanal iletişim olarak tanımlanabilecek internet ortamı, kullanıcılarına daha farklı olanaklarda sunmaya devam etti. Denemeleri daha eskiye dayan ‘’online alışveriş’’ bu olanakların ne kadar hızlı geliştirdiğini göstermektedir. Eskiden bir ayakkabı almak için kat etmeniz gereken uzun yollar ve de rekabetsiz satıcıların pahalı fiyatlarına maruz kalınmaktaydı. Şimdiyse beğendiğiniz marka veya ürünü istediğiniz üreticiden tek tıkla uygun fiyata ulaşılabilir konumdadır. Ayakkabı tişört veya bileklik almak dışında mobilya almak istediğinizi düşünelim;
Ben alışverişimi çarşıdan yapmayı tercih ediyorum dediğinizi düşünelim ve karşınıza çıkabilecek maliyetleri kısaca sıralayalım.
Örneğin modern yatak odasının kendi maliyetleri üzerine eklenen ve size yansıyacak maliyetler şu şekildedir:
Teşhirde gösterilmek üzere ortalama size yansıyacak mağaza ücreti:350 TL
Elektrik, mağaza genel gideri:250TL
Sizi karşılayan mobilya satış elamanı size yansıyan bedeli:150 TL
Perakende marjinal kar birimi. 100TL
Özel müşteri ortalama kar talebi. 200 TL
Evet, yukarıda ki maliyetler bakarak üretim maliyeti 1350 TL olan bir yatak odası takımı, yemek odası takımı veya koltuk takımı fark etmez birim ücreti üzerinden 2000TL hemen maliyet kazanarak 3350 TL olacaktır.
Yukarıda bahsedilen oranlar sadece Güvenilir Online Mobilya Mağazası- Mobilya Mağazası olarak bir karşılaştırma değil de genel olarak bir değerlendirme olarak düşünebiliriz. Sonuçta aynı avantaj maliyetleri diğer sektörlerde de müşterilere yansıtılmaktadır.
Sonuçta; ortalama 1000 ürünü bünyesinde bulunduran biz, N mobilya olarak, İnegöl Mobilya modelleri için, mağaza teşhirini kendi mağazamızda yapacak olsak ürün başına bu maliyetleri satış oranlarından temin etmek zorunda kalacaktık.
Şimdi Türkiye başta olmak üzere Dünya’nın her bir köşesine ürün teslimatları yapıyor olmamızın sebeplerinden sadece bir tanesi fiyat avantajı olduğu firmamızın bir sırrı değildir. İnegöl Mobilyasını zaten nitelik avantajı, Dünya genelinde tercih ediliyor olduğundan uygun mobilya fiyatları da tamamlayıcı bir rol üstlenmiş oluyor.
Geçmişten aldığımız mobilya üretim tecrübesiyle sürdürülebilir bağ kurulabilir müşteri anlayışımızla, bugünleriniz ve yarınlarınızı tutkuyla süslemeye devam edeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir